NORCAL GRC Hunt Test - Oct 2004 Ribbons
Names highlighted in yellow are NORCAL members

Stake Running
Order
Owner First Name Owner Last Name Dog Name Call Name Handler
J-A 2 Ted Gross Firemark Sandpiper Piper Ted Gross
J-A 4 Laura Freeman Winchester Gets to Keepum Chester Scott Freeman
J-A 5 Merdith  Pechoultres Meredith's Red Hot Chili Pepper Pepper Meredith Pechoultres
J-A 9 Larry Miercke Zoey Olympic Lady Zoey Larry Miercke
J-A 10 Stephen Bridges Maggie b our Humbolt Howey Maggie Stephen Bridges
J-A 11 Lucy Bradford Summit's It's All About Me MeMe Lucy Bradford
J-A 13 Susan Osborn Golden Pine La Grande Dame Spice Susan Osborn
J-A 14 Delmar Lorenzetti Firemark Pick a Pocket Pocket Delmar or Carolyn Lorenzetti
J-A 15 Michael O'Bannon Sierra Expresso Jack Jackie Michael O'Bannon
J-A 18 Desi Munoz Barclare Drifts to Bayside Drifter Debra Ziegler
J-A 19 Judie Lynch Raintree Wooly Bully Bully Judie Lynch
J-A 20 Marvin Bush Casadeloro's Nose It All, CDX Sniffer Marvin or Andrea Bush
J-A 21 Ann Brown OTCH Lone Hill Wild MTN Holly VCD2 UDX TD MX MXJ Holly Ann Brown
J-A 22 Nancy White Condoleezza Dobbs of Armagh Connie Owner
J-A 25 Liz Scott Merganser's Hi-Rollin Husdon Hudson Liz Scott or Liz Skyllingstad
J-A 26 Jack Lippis Tule's Lucky Cork Cork Jack Lippis
J-A 28 Dan Edelman Deer Creeks Good Goly Ms. Molly Molly Dan Edelman
J-A 29 John Rohrbacher Hightest Top of His Class Topper John or Margo Rohrbacher
J-A 31 Donna  Demostene Bayside's Red White and Blue Blue Donna Demostene
J-A 34 Ron Cerf Real Gold Rush Limbpaw Rush Ronald Cerf
J-A 36 Janet Bennett Stowaway Stealin Shadows Jerry Janet Bennett or Carol Bydgnes
J-A 38 Elizabeth Skyllingstad Frogcreek Smackwater Jac Jackie Elizabeth Skyllingstad
J-A 39 Laura Berger CH. Chartwells's Crown Jewels CDX, NAJ, NA CeeJay Laura Berger
J-B 1 Matthew Follett Bailey's Typhoon Emma Emma Gary Bethel
J-B 4 Georgia Baba Talimar's Imagine That! Riley Dennis Hayre or Joann Fitzpatrick
J-B 6 Durbin Wood Princess Isabella of Sage Izzy Al Angulo
J-B 7 Steven Waggoner Hickory Waggoner Hickory Steven Waggoner
J-B 8 Linda Fitzmaurie CH Vermilion Joy 4 Javahill Winnie Dennis Hayre
J-B 11 Rod  Davidson Hightest Wise Girl Tess Al Angulo
J-B 12 Steven Kesselring Miss Bella Jazella Jazz Steve Kesselring
J-B 13 Keith  Feighner Hightest Daisy Blackfoot Daisy Keith Feighner
J-B 14 Wendy  Gai Trilliums Beyond Belief CD Marlo Wendy Gai
J-B 15 Al Angulo Friends N Field Stay Tuff Coco Puff Penny Al Angulo
J-B 16 David Terry Riverside Rough Ryder Ryder David Terry
J-B 20 Ann  Pauls Emberain Bluefire Tracker Tracker Ann Pauls
J-B 22 Nancy & Joe Corbin C-Vu's Square Rigger Rig Nancy Corbin or Laura Fordice
J-B 23 Zaneta  Scott Buster Shane Scott, UD Buster Zaneta Scott or Matthew Scott
J-B 24 Charles Brownridge Refuge Gun Club Obe
Gary Bethel
J-B 27 Matt Mooney Mooney's Tule Buster Tule Matt Mooney
J-B 28 Tony Ambra Three Sisters Cosmic Bear Bear Terry Cadle
J-B 29 Elaine Dal Bon Bidwell Fiesta's Tortadi Ceci Ceci Elaine Dal Bon
J-B 30 Carl Asmus Waterspook Dark Shadow Shadow Carl Asmus
J-B 33 James Jimerson Bobby Jimerson Bob Rick Jimerson or Terry Cadle
J-B 36 Debbie Tandoc Shyans Sunsuite Gaelic Dance Musette Debbie Tandoc
J-B 37 Cindy Tulpa Flatford's Eddie Murphy Murphy Cindy Tulpa
J-B 38 Stephen Purpura Summer Hontress Summer Terry Cadle
J-B 39 Cindy  Ellis CH Belle's Moon River River Cindy Ellis
J-B 40 Delores Boss Boss's Rock Me Baby Roxie Delores (Dodie) Boss
S 4 Al  Angulo Sally Bear Kelley JH Sally Al Angulo
S 5 Cheryl Baca Magicgold Ziggy Darkstar JH WCX Ziggy Cheryl Baca
S 6 J E Charney Tenacular Joule's Watt Son JH Watson JE Charney
S 10 Debra Folsom Hightest Class Act Classy Debra Folsom
S 11 Peggy Levikow Highstar Midnight Dream Raven Peggy Levikow
S 13 Jeff Kay Cajun Copper of Black Forrest Copper Dennis Hayre
S 14 Debra  Ziegler Sawtooth's No Foolin' Joker Debra Ziegler
S 15 Jerome Morris Marstad's Hi Tech JH Austin Jerome Morris or Dennis Hayre
S 19 Debra Folsom Hightest Smart Bomb Smarty Debra Folsom
S 21 Carol Haggerty Kwest's Lil O'Bit of Jazz Lil Carol Haggerty
S 22 Nelson Lampert Tealoak's the Game's Afoot Abbey Nelson Lampert
S 24 Camille Druge' CH Sly's Winchester Maximum JH Max Camille Z. Druge'
S 25 Jim  Bergh Armagh's Pug Mahon Mick Jim Bergh
S 26 J E Charney Macs Raven Dream Raven JE Charney
S 27 Rodger  Benadom Buck's Little Black Jaq Jaq Debra Folsom
S 29 Eric Sussek Deacon of Ducks Deke Eric Sussk
S 39 Stephen Bridges Maggie b our Humbolt Howey Maggie
S 42 Nelson Lampert Coppertop Coquette UD JH Flirt Elisabeth Lampert
S 43 Julie Smith Tule River Ellie B Good Ellie Dennis Hayre
S 44 Wendy Rowan Rebel Ridge Let'em Rip Rip Wendy Rowan
M-A 1 Linda Soehren-
Markos
Two River's Dynamite Darlin' SH Dyno Linda Soehren-Markos
M-A 4 Pat  deNardo Emberain Lefty Lucy Lucy Pat deNardo
M-A 6 Rob McNeill Topbrass Tallyho Zydeco Queen SH, WC Zyde Rob or Ellen McNeill
M-A 7 Nancy  Murillo Resawood's Premium Blend MH Max Nancy Murillo
M-A 11 Dennis Betts Twin Branch Pekaboo TallCotton SH UDX Boo Dennis Betts
M-A 12 Carol Millette-
Snodgrass
Maverick's Tumblin' Tumbleweed SH Sage Carol Millette-Snodgrass
M-A 25 Ron  Clarke Callies Burgandy Ale SH Callie Owner of Luann Pleasant
M-B 1 Kerry Lavin Kerryburke's Sparkin' Cinder SH Cinder Kerry lavin
M-B 8 Debra Folsom Hightest Sporting Tradition Orvis Debra Folsom
M-B 13 Gordon Beckstead Hightest's Cinnamon Dutch SH Dutch Debra Folsom
M-B 14 Robert Hall Diamond P's Bodezaffa MH Bode Owner
M-B 15 Janet Trigg Royalridge Comstock NY Rookie MH Rookie Janet Trigg
M-B 20 Julie Smith Abe's Naughty Contessa Tess Dennis Hayre
M-B 23 Robert Hall Butte View Ryer Ridge Rye Rob Hall